Kulturní informační server moonprojects.cz

NOVINKY

O.CHILDREN, POST-PUNKOVÝ OBJEV LETOŠNÍCH OSTROVŮ, SE VRACÍ DO PRAHY!

PODMANIVÝ HLAS TOBIASE O'KANDI POHLTÍ 11. ÚNORA 2013 PRAŽSKOU AKROPOLI.
Chvíli to kolovalo jako šeptanda, pár postů na facebooku a nejasný pocit, jestli se opravdu někde psalo, že se tahle londýnská parta vrátí do Prahy. Mezitím je jako vůbec první kapelu potvrdil festival Pohoda, který se pyšní špičkovým výběrem nových kapel. Spekulace utínáme a potvrzujeme, že 11. února v pražském Paláci Akropolis vystoupí O.Children se svým aktuálním albem Apnea, které premiérově představila na United Islands České spořitelny 2012.  
„Znějí jako záhrobní narozeninová párty kapela, která by se neztratila ani ve filmu Beetlejuice od Tima Burtona. Přiznávají, že mají ve své hudbě zarostlé silné post-punkové kořeny – komparace s Joy Division je tudíž asi nevyhnutelná, ale v jejich výrazu se dá rozpoznat mnohem víc popovějších poloh,“ napsal o londýnské kapele, která se v názvu inspirovala známou písní Nicka Cavea (a to poté, co byla přinucena si jméno změnit z původního – a přiznejme, že velmi pikiantního – Bono Must Die) Musicserver.
V roce 2010 vydali debutové album, které v roce 2012 následovala „dvojka“ s názvem Apnea. Kapela se na něm stylově posunula a nikdo je už rozhodně nemůže s lehkostí zaškatulkovat někam do goth, post punk emo kapel. Nové album Apnea nadšeně recenzoval Kay Buriánek pro server protišedi.cz, kde mimo jiné prohlásil, že „Každej z jedenácti brilantních songů v sobě nese odkazy na něco, co formovalo náš vkus…. A to nejlepší nakonec. Chimera, jedenáctej track, je takovej mazec jako ty nejlepší věci na jedničce Editors, vlastně ještě lepší... Máte chuť dramaticky zatnout všechny svaly na těle a pokusit se máchat rukama, jako by to byla křídla, odlepit se od země, když přijde refrén, protože jste přesvědčený, že by to bylo přirozený. Posledních 35 vteřin s piano/synth motivem je jedno z nejhezčích míst, který jsem za posledních deset let slyšel. Díky za to, že to není průser. Díky za to, že to je masakr.“  
O.Children vás dostanou. Nejen proto, že to napsal Kay Buriánek a dalších 50 novinářů, bloggerů a rádoby hudebních znalců. Dostanou vás prostě proto, že jsou dobrý. A na živo ještě lepší.   

O.Children jsou:
Tobias O'Kandi, Gauthier Ajarrista, Harry James, Andrew Sleath

Odkazy:
Facebook: http://www.facebook.com/ochildren  
Youtube: https://www.youtube.com/user/ochildrentv  
Chimera: https://www.youtube.com/watch?v=oB6r2GtJ7DU

Pro další informace, žádosti o rozhovory a fotografie kontaktujte:
Barbora Šubrtová, barbora.subrtova@unitedislands.cz, tel: 731 00 50 70

O.Children (UK)
11.2. 2013 Palác Akropolis, 20 hodin
Vstupenky v síti Ticketpro a na pokladně paláce Akropolis, cena: 350Kč / 390Kč na místě v den akce, pro klienty České spořitelny 20% sleva 280Kč / 310Kč.
moonprojects.cz | © 2007 rpdesign.cz